Bára Havlíčková je dvojnásobnou mistryní ČR, Miroslav Rypl mistrem ČRHavlíčková znovu na bedně! Poslední závod o Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě na 10 a 15 kilometrů klasicky s intervalovým startem si podmanili Miroslav Rypl a Barbora Havlíčková. Havlíčková tak na Zlaté lyži obdržela již druhý mistrovský titul, zatímco Ryplovi se po druhém místě v sobotním sprintu tentokrát podařilo dosáhnout na vítězství.

V neděli se v Novém Městě na Moravě konal poslední závod 80. ročníku Zlaté lyže, která je zároveň mistrovstvím České republiky. V distančním závodě na 15 kilometrů klasicky s intervalovým startem si ve spojené kategorii dospělých a juniorů přijel pro prvenství Miroslav Rypl s náskokem 13,6 sekundy na druhého Adama Fellnera. Třetím nejlepším časem dokončil závod Polák Dominik Bury. „Dnes to byl opravdu těžký závod. Od začátku jsem cítil, že to není můj den. V průběhu celého závodu jsem ztrácel několik vteřin na Adama Fellnera, který dneska podal opravdu skvělý výkon,“ chválil svého soupeře Rypl. „Naštěstí se mi povedl závěr, který mám v letošní sezoně velmi silný a obrátil tak závod na poslední chvíli ve svůj prospěch. Mám z toho radost a s výkonem jsem spokojený,“ uvedl. „V současné době ještě nevíme, kolik míst nám bude nakonec na olympiádu přiřazeno. Věřím ale, že pokud tu příležitost dostanu, o olympiádu zabojuji a splním si tak svůj sen,“ uzavřel Rypl.

Další titul mistryně České republiky ukořistila suverénní Barbora Havlíčková. Ta na Zlaté lyži nastoupila na start dvou závodů a oba dokázala proměnit ve vítězství. „V dnešní klasice jsem si tolik nevěřila, před závodem jsem se cítila zvláštně. Když jsem ale odstartovala, tušila jsem, že to bude dobré. Nakonec se mi po celou dobu závodu jelo skvěle,“ popisovala Havlíčková.

Bezpochyby se tak dostala na nominační listině pro olympiádu mezi top adeptky, o jejichž účasti se bude rozhodovat. „Věřím, že k výsledkům, které jsem tento víkend předvedla, trenéři přihlédnou a dají mi šanci. Bylo by mi velkou ctí reprezentovat na vrcholné akci jakou je olympiáda a doufám, že se mi to splní,“ neskrývá své ambice Havlíčková. „Teď se hlavně soustředím na mistrovství světa juniorů, kde budu chtít předvést co nejlepší výsledky,“ uvedla. „Snad se mi to podaří a vše nakonec vyjde tak, jak má,“ dodala Havlíčková. Druhé místo získala Kateřina Janatová, které na vítězku scházelo 37,4 sekundy. Třetí příčku obsadila Karolína Grohová.

V neděli proběhnou návrhy nominací na olympijské hry. V současné době mají Češi k dispozici šest míst, tři pro muže a tři pro ženy. Předpokládá se, že po 21. lednu, kdy bude FIS přerozdělovat neobsazená místa, budou k dispozici další dvě, díky kterým se tak podaří obsadit štafety.

Zdroj: http://www.czech-ski.com/beh-na-lyzich/zpravy-reprezentace/havlickova-na-zlate-lyzi-opet-vitezi-rypl-mistrem-republiky

Foto: Jiří Bošek, FB – @bosa.cz, https://www.bosa.cz