Bára Havlíčková a Miroslav Rypl pojedou na olympijské hry do Pchjongčchangu


Nominace Svazu lyžařů České republiky na XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu se výrazně rozrostla! Aktuálně v soupisce figuruje 31 jmen, z toho Ester Ledecká bude ČR reprezentovat v alpském lyžování i snowboardingu. Změny se týkají alpských lyžařů, snowboardistů a běžců na lyžích, kteří donominovali i Barboru Havlíčkovou. Ta bude v sedmnácti letech vůbec nejmladší členkou olympijské výpravy.

Věkem spadá ještě do kategorie starších dorostenek, už v únoru si ale kometa českého běžeckého lyžování Barbora Havlíčková odbyde premiéru na olympijských hrách. V sedmnácti letech bude suverénně nejmladší členkou české olympijské výpravy. „Určitě je to pro mě největší dosavadní úspěch, každý sportovec má svůj dětský sen se podívat na OH, stejně tak i já a nemůžu uvěřit tomu, že se mi to povedlo vlastně ještě v dětství! Jsem obrovsky šťastná a vděčná, že jsem dostala tu příležitost a budu moc reprezentovat naši zemi,“ řekla Havlíčková. „Ale asi největší radost mám kvůli všem těm lidem, o kterých se nemluví, ale mají na tom obrovský podíl. Jsou to ti, kteří jsou s vámi, když jste nahoře, ale hlavně když jste na úplném dně. Ti, kteří vám obětují všechno, a vy víte, že to dělají s tou největší láskou a vášní. Protože vidět to štěstí v jejich očích, to je nejkrásnější pocit na světě. Proto nejvíce děkuji své rodině, kamarádům a všem, co mě podporovali,“ dodala.

Mladá závodnice doplnila původní šestičlennou sestavu běžců na lyžích ve čtvrtek společně s Karolínou Grohovou. Díky realokacím FIS a rozšířením z šesti na osm míst tak bude česká reprezentace na olympijských hrách postavit mužskou i ženskou štafetu. „Jsme velice rádi, že nakonec můžeme složit obě štafety. Právě tam by měla Bára jet svou oblíbenou pětikilometrovou trať a další závody budou především o sbírání zkušeností. Ale jak znám Báru, tak nikomu nedaruje ani vteřinu zadarmo a může nás překvapit hezkým výsledkem. Karolína se bude nejvíce soustředit na sprint, který je její nejsilnější disciplínou, a štafetu,“ uvedl sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR Lukáš Sacher. Osmičlenná nominace běžců na lyžích ve složení Martin Jakš, Michal Novák, Petr Knop, Miroslav Rypl, Petra Nováková, Kateřina Beroušková, Karolína Grohová a Barbora Havlíčková by měla být už finální. „Aktuálně se sice ještě na mezinárodní úrovni jedná o posledních čtyřech realokovaných místech, je však nepravděpodobné, že by došlo k dalšímu navýšení počtu našich reprezentantů,“ řekl Sacher.


Zdroj: http://www.czech-ski.com/o-nas/aktuality/zmeny-v-nominaci-zoh-osm-alpskych-lyzaru-i-17leta-bezkyne-havlickova