Český pohár horských kol na ZadověO víkendu 8. – 9.8 pořádal tým ROUVY Specialized ve spolupráci s ČUS Lyžařským areálem a za podpory grantu Jihočeského kraje na Zadově Strabag cup český pohár horských kol. Zařazení do mezinárodní kategorie C1 spolu s dlouhou závodní mezerou přispělo k tomu, že se na startu objevili opravdu špičkový závodníci a podle ohlasu se to rovnalo malému světovému poháru. Ve dvou dnech se představilo 800 závodníků z 20 zemí. 

Na startu elitní kategorie mužů se postavilo skoro stovka závodníků, mezi nimi nechyběli takové hvězdy jako Gerhard Keshbaumer, Ondřej Cink, Simon Andreassen, Sebastian Fini Carstensen a další. Nejlepšího výsledku z týmu ROUVY Specialized dosáhl Jaromír Skála, který dojel na 31. místě. Ve hvězdně obsazeném závodě žen dojela Tereza Sásková na 26. místě. Nejlepšího výsledku z týmu dosáhl Jan Sáska v závodě juniorů, kde mezi skoro stovkou závodníků vybojoval 4. místo.

 

 

 

 

 

 


Organizace a úroveň závodu na Zadově sklidila velký úspěch a je dobrým základem do budoucna a možností pořádat další velké podniky s mezinárodní účastí. Dopomáhá tomu i podpora Jihočeského kraje a místních samospráv.

 

 

 

 

 

 


Jiří Lutovský

Foto: Zdeněk Formánek