Český pohár horských kol pokračoval v Bedřichově


V Bedřichově v Jizerských horách pokračoval 5. závodem český pohár horských kol. Již v sobotu získali závodníci z týmu Česká spořitelna Specialized Junior pódiová umístění. Jaroslav Vondráček vyhrál závod expertů a Adam Formánek dojel na třetím místě.
V neděli pak vybojoval nádherným závěrem čtvrté místo mezi juniory Jan Sáska a nominoval se tak na další ze závodů juniorské světové serie. Ve stejném závodě dojel na desátém místě Oskar Marek. Oba závodníci se nominovali na červencové mistrovství Evropy horských kol , které proběhne v Brně.


V závodě juniorek vybojovala šesté místo Zuzana Šafářová. Tereza Sásková podala famózní výkon mezi elitními ženami. V celkovém pořadí dojela na třetím místě a suveréně vyhrála závod v katagorii U 23.
Mezi elitními muži dojel David Zadák na devátém místě v celkovém pořadí, v kategorii U 23 pak byl druhý. Sam Jirouš dojel sedmnáctý a v kategorii osmý.

Celý tým se v příštích dnech přesouvá na vysokohorské soustředění do Livigna, kde proběhne příprava na další závody světového poháru a na mistrovství republiky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jiří Lutovský