Bike klub Vimperk


Pivovarská 68, 385 01 Vimperk
Tel.: 388 411 051
E-mail: info@bike-klub.cz
www.cs-mtb.cz
Kontaktní osoba: Jiří Lutovský – tel.: 602 422 754, jiri@lutovsky.cz

PRO KOHO JE KROUŽEK URČEN

Kroužek je určen pro děti ve věku od 8 do 14 let se zájmem o cyklistiku a sport obecně.

NÁPLŇ KROUŽKU

V rámci kroužku mají děti možnost vyzkoušet si nejrůznější sportovní aktivity charakteristické pro jednotlivá roční období. Cílem našeho snažení je upevnit u dětí kladný vztah ke sportu, aby se sport stal pro mladé sportovce celoživotním koníčkem.

Zima
Během zimy se tréninky odehrávají v tělocvičně. Zde se děti učí základům gymnastiky a sportovních her (basketbal, fotbal, florbal,…). Důraz je kladen na rozvoj obratnosti a rychlosti, převládá forma nejrůznějších soutěží a her. Dále s dětmi vyrážíme na lyžařské výlety (sjezdové i běžecké lyžování). Další ze sportů, které si děti mohou vyzkoušet je bruslení. V případě zájmu organizujeme též společné výjezdy do plaveckého bazénu.

Léto
V dubnu až v červnu se pak většina tréninků odehrává na kole. Děti si osvojí základní cyklistické dovednosti a zdokonalí se v technice ovládání kola. Během tréninků si děti nenucenou formou osvojí tréninkové návyky, které jim velmi pomohou při jejich dalším sportovním růstu. Kromě cyklistické přípravy si děti též vyzkouší další atraktivní sporty jako jsou základy lezení, kanoistiky, softbalu.
Během letního a podzimního období se členové kroužku účastní cyklistických a běžeckých závodů pořádaných v okolí.
Členové kroužku se mohou zúčastnit oblíbeného sportovního dětského tábora – Sportcampu Zadov za zvýhodněnou cenu. Pořádáme i víkendové pobyty pro děti a jejich rodiče.

TRÉNINKY

Během zimy probíhá kroužek 1 krát týdně. Tréninky od začátku října do konce března se konají v pondělí od 17:30 v tělocvičně ZŠ Smetanova. Během jara a léta probíhají tréninky 2 krát týdně. Od začátku dubna do konce června a během září jsou pravidelné tréninky vždy v pondělí a ve čtvrtek. Sraz bývá na Vodníku nebo na bikrosovém hřišti na Fišerce (u benzínové pumpy).

Kromě pravidelných tréninků pořádáme pro členy i další akce jako bruslení, lyžování, základy skalního lezení cyklistické a vodácké výcviky a další.

Shrnutí uplynulé sezony ZDE