Další vydařené soustředění v rámci přeshraniční spolupráce ve Stožci! 

V prázdninovém termínu od 25.října do 28.října se uskutečnil ve Stožci další v pořadí již pátý společný tréninkový kemp lyžařů běžců ze spřátelených klubů WSV Grafenau a Ski klubu Šumava Vimperk. Soustředění proběhlo v rámci projektu přeshraniční spolupráce spolufinancovaného Evropským fondem pro regionální rozvoj cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.

Celkem 34 sportovců kategorie U15 z obou oddílů se věnovalo vytrvalostnímu, technickému a dovednostnímu rozvoji na kolečkových lyžích, koloběžkách, v běžeckých a herních trénincích. Zařazeny byly i tréninky na inline bruslích vč. inline hokeje. Zdolán byl Třístoličník s průvodcem a strážcem NP Šumava p. Luďkem Švejdou, který sportovce nejen provedl cestou, ale i slovem. Sportovci využili nedalekého volarského bazénu, navštívili Stožeckou kapli a na závěr absolvovali běžecký závod dvojic s obratnostními a dovednostními prvky.

Spolupráce bude pokračovat dalším soustředěním na prvním sněhu, který všichni zúčastnění již netrpělivě očekávají..a projekt přeshraničniční spolupráce potom na jaře soustředěním v Přední Výtoni.

 

Petr Steinbach
Fischer Ski klub Šumava Vimperk