Fischer Ski klub Šumava Vimperk má nejlepší dorostenecký tým běžců na lyžích v ČR


Po víkendovém MČR na Mísečkách byl uzavřen Český pohár dorostu v běhu na lyžích. A vimperští lyžaři byli opět nejlepší. Klub tuto zimu potvrdil prvenství z minulého roku, letos však s obrovským náskokem nad druhou Jilemnici, třetím Jabloncem a dalšími týmy. Součet bodů za celou sezónu pro Vimperk tvoří 3470. Druhá Jilemnice nasbírala 2102 a třetí Jablonec 1818 bodů. Celkem bylo v poháru hodnoceno 23 družstev z celé ČR. Na stupně vítězů se v ukončeném Českém poháru jednotlivců za sezónu 2015/2016 postavili: zlatá Barbora Havlíčková, stříbrní Tereza Řezníková a Jiří Mánek, bronzoví Samuel Jirouš a Tomáš Kalivoda.

I o víkendovém (18.-19.3.) Mistrovství ČR na Mísečkách v Krkonoších sbírali vimperští lyžaři další mistrovské medaile. V pátečním sprintu vybojovala zlato Bára Havlíčková, stříbro Adéla Nováková, Tereza Řezníková a Jiří Mánek, bronz Josef Tischler.
V sobotních štafetách pak zlato mladší dorostenky (D. Nováková, A. Nováková, B. Havlíčková), bronz mladší dorostenci (J. Tischler, J. Švejda, O. Mánek), bronz starší dorostenci (D. Novák, T. Kalivoda, J. Mánek) a stříbro kombinovaná štafeta žen (T. Řezníková, T. Kreutzigerová, A. Klementová).

Celému realizačnímu týmu Fischer Ski klubu Šumava Vimperk, sponzorům, dorosteneckému trenérovi Zbyňkovi Pavláskovi, rodičům a především sportovcům reprezentující naše město patří poděkování a veliká gratulace.

výsledky stafet MČR: http://www.sport-casomira.cz/doc/2016/20160319Misecky-vysledkyDOR.pdf

výsledky finále sprintu MČR: http://www.sport-casomira.cz/doc/2016/20160318Misecky-sprint-vysledky.pdf