FLORBAL – Poprvé z turnaje bez výhry

Netradičně v neděli o posledním listopadovém víkendu naši florbalisté vyrazili do sportovní haly k rybníku Vajgaru do Jindřichova Hradce. Na této palubovce se vimperským příliš nedaří. Tentokrát soupeři byl druhý v tabulce 1. FbK Tábor a domácí Florbal Jindřichův Hradec.

1. FbK Tábor – TJ Šumavan Vimperk 11:4 ( 2:2 – 3:1 – 6:1 )

Branky Vpk: 9. Vladimír Pešl ml., 9. Petr Kopolovič (Gabauer O.), 21. Vítek Robl, 38. Vítek Robl

Vyloučení: 1:1 – Využití: 0:0 – V oslabení: 0:0

Sestava: Zoch – Pešl ml., Petr, Hrdlička; Gabauer O., Gabauer M. – Kováč, Robl, Havelka; Preněk, Pešl st. – Kopolovič

Hodnocení prvního utkání trenérem Vladimírem Pešlem ml.:
Tábor proti nám nastoupil se třemi kompletními pěticemi a od začátku bylo znát, že ještě nedávno hrával Divizi, přitom my jen Jihočeskou ligu. Tábor byl také první, kdo se v tomto utkání ujal vedení, ale nám se povedlo dvěma slepenými brankami výsledek otočit. Necelou minutu před první sirénou byl náš brankář podruhé překonán a šlo se k prvnímu odpočinku za vyrovnaného stavu. Do druhé třetiny jsme vstoupili sice jako do té první dobrým presinkem, ale soupeř se dostal opět do vedení. Následně jsme byli vyloučeni při hašení gólové situace. Oslabení jsme ubránili a navíc po pár vteřinách na to, došlo z naší strany k vyrovnání. O necelé tři minuty později si však soupeř vzal své vedení zpět a navrch přidal ještě jednu branku a to bylo pro druhou třetinu vše. Třetí třetina, ale nezačala vůbec dobře a po necelých dvou minutách Tábor odskočil o další branku a po další minutě a půl už vedl dokonce o čtyři. Ani time-out vimperských nepomohl a přišel další gól do naší sítě. Povedlo se nám sice jednou snížit, ale Tábor hrál s klidnou hlavou a na co sáhl, to mu tam padlo. Výsledek se zastavil na skóre 11:4

TJ Šumavan Vimperk – Florbal Jindřichův Hradec B 7:8 sn. ( 1:3 – 4:1 – 2:3 – 0:1 )

Branky Vpk: 12. Jakub Kováč (Pešl st.), 20. Štěpán Hrdlička (Kopolovič), 25. Vladimír Pešl ml., 28. Vladimír Pešl ml. (Petr), 28. Jakub Kováč (Havelka), 33. Vítek Robl (Hrdlička), 35. Václav Havelka (Pešl ml.)

Vyloučení: 0:0 – Využití: 0:0 – V oslabení: 0:0

Sestava: Zoch – Pešl ml., Petr, Gabauer M.; Gabauer O., Havelka – Kováč, Robl, Hrdlička; Preněk, Pešl st. – Kopolovič

Hodnocení druhého utkání trenérem Vladimírem Pešlem ml.:
Do druhého utkání jsme nastoupili proti domácí týmu, který sice v soutěži zatím nezískal ani bod, ale už v prvním utkání nastoupil proti Strakonicím s posilami z A-týmu a snažili se na domácí půdě získat nějaké body. Od začátku vyrovnaný zápas gólově otevřeli právě hradečtí, kteří v šesté minutě vedli dokonce o dvě branky. I přes šance se nám povedlo protlačit hezkou kombinací balonek do sítě až ve dvanácté minutě, ale ani ne za minutu si soupeř vzal své dvougólové vedení zpět. Druhou třetinu jsme začali o něco lépe, ale i přes lepší výkon nám tam branka ne a ne padnout. Až dvacátá minuta utkání přinesla náš druhý gól a snížení. Až po přehoupnutí do druhé poloviny utkání se nám povedlo nakopnout náš brankostroj a během tří minut se nám za pomoci tří branek povedlo stav utkání otočit v náš prospěch a dostat se do vedení o dvě branky. Do konce druhé třetiny ale hráči od Vajgaru snížili. Po pěti odehraných minutách ve třetí třetině se po dalších dvou vstřelených brankách zdálo, že bychom měli už výsledek dotáhnout do vítězného konce, ale i přesto, že jsme byli daleko lepším týmem, dovolili jsme soupeři dotáhnout výsledek do remízy. Bohužel samostatné nájezdy nejsou naší silnou stránkou a tak jsme si odvezli z města rumu pouze jeden bod.

Celkové shrnutí turnaje:
Proti Táboru jsme tahali spíše za kratší konec, byli jsme aktivní, dobře jsme bránili, ale soupeř nakonec ukázal svoji kvalitu a zkušenosti z vyšší soutěže a vyhrál zaslouženě. V druhém utkání jsme to měli od druhé třetiny ve svých rukách, ale tato hala je nám prostě asi zakletá a bohužel jsme vedení neudrželi. Nyní kvůli odloženému turnaji, který se měl odehrát 16.12. vznikne dlouhá pauza a další turnaj odehrajeme až 13.1.2024 na „domácí půdě“ v Kašperských Horách.