Florbalisté zakončili vítěznou sezonu na domácí palubovce

Poslední turnaj, tedy poslední dva zápasy jsme odehráli na „domácí“ palubovce v Kašperských Horách. Soupeři nám byly týmy ze Soběslavi a Vodňan. Jeden bod, tedy alespoň jednu remízu z těchto dvou utkání jsme potřebovali získat, abychom se stali vítězi Jihočeské ligy v této sezóně.

Banes Florbal Soběslav B – TJ Šumavan Vimperk 6:4 ( 2:1 – 1:1 – 3:2 )

Branky Vpk: 6. Vladimír Pešl ml. (Gabauer O.), 23. Ondřej Gabauer (Pešl ml.), 40. Tomáš Koška (Pešl ml.), 45. Tomáš Koška (Havelka)

Vyloučení: 2:6 – Využití: 1:0 – V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Filip Martinkovič – Matyáš Moller

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:4

Sestava: Sippl – Pešl ml., Gabauer M., Hrdlička; Pešl st., Gabauer O. – Hradil, Robl, Havelka; Chval, Kopolovič – Hovorka, Kováč, Hromádka; Myslík, Koška

Hodnocení prvního utkání trenérem Vladimírem Pešlem ml.:

Utkání, ve kterém jsme se nechali zbytečně vylučovat. Nemohli jsme se dostat do tempa, chybělo týmové podpoření se na hřišti i na lavičce. Bohužel jsme začali pořádně hrát až za stavu 6:2 pro soupeře v polovině třetí třetiny, přičemž se nám povedlo pouze snížit na rozdíl dvou branek. V prvním utkání jsme tedy potřebný jeden bod nezískali, a tudíž jsme museli zabrat v druhém utkání.

TJ Šumavan Vimperk – FBC Sokol Vodňany 10:6 ( 6:2 – 2:2 – 2:2 )

Branky Vpk: 2. Václav Havelka (Chval), 2. Pavel Hromádka, 8. Josef Procházka (vlastní), 8. Pavel Hromádka (Koška), 10. Ondřej Gabauer (Hromádka), 13. Pavel Hromádka (Kováč), 16. Štěpán Hrdlička (Gabauer M.), 20. Vladimír Pešl ml. (Pešl st.), 39. Vladimír Pešl (Hrdlička), 40. Ondřej Hradil (Chval)

Vyloučení: 1:3 – Využití: 0:0 – V oslabení: 0:0

Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 8:2, 8:5, 10:5, 10:6

Sestava: Sippl – Pešl ml., Gabauer M., Hrdlička; Pešl st., Gabauer O. – Hradil, Robl, Havelka; Chval, Kopolovič – Koška, Kováč, Hromádka; Myslík, Hovorka

Hodnocení druhého utkání trenérem Vladimírem Pešlem ml.:

Do druhého utkání jsme vlétli a hned ve druhé minutě jsme dali dva slepené góly. Zápas jsme od začátku měli pod svou kontrolou a v osmé minutě po dalších dvou slepených brankách během jedné minuty jsme kráčeli za vítězstvím. Po povedené první třtině, po které bylo skóre 6:2 v náš prospěch, jsme si pohlídali tento náskok a utkání dotáhli do vítězného konce a tudíž k prvenství v Jihočeské lize!

Celkové shrnutí sezony:

Jsem rád, že hráči, kteří na konci minulé a před letošní sezonou doplnili náš tým, dobře zapadly a vytvořili jsme skvělou partu. Chtěli bychom poděkovat také všem, kteří nás přijeli podpořit na tři domácí turnaje do Kašperských Hor, kde hlavně na posledním turnaji bylo nejvíce diváků ze všech našich utkání během sezon, tak i těm, kteří nás jezdili podporovat na všechny turnaje, zajišťovali fotodokumentaci, pomáhali s časomírou, zapisováním při utkání. Sezona se povedla s celkovým počtem 57 bodů, za 18 vítězství 1 vítězství po nájezdech, 1 prohře po nájezdech a 2 prohrách. 203 vstřelených a 78 obdržených branek svědčí o tom, že i střelecky se našemu týmu dařilo. Prvenství jsme získali skoro ve všech týmových statistikách. V individuálních statistikách se na celkovém druhém místě umístil Vladimír Pešl ml., který posbíral celkem 91 kanadských bodů za 63 branek a 28 asistencí. Do desítky v bodování se ještě umístil sedmý Vítek Robl s 52 body (25+27) a desátý Václav Havelka 46 bodů (33+13). Po vítězství v Jihočeské lize postupujeme o stupínek výše do Regionální ligy.

Nyní si dáme od trénování pauzu, hráči se začnou připravovat individuálně a scházet se budeme na páteční fotbálky. V srpnu se vrátíme k tréninkům v hale a na konci srpna se budeme účastnit Českého poháru. Příští sezona se nejspíš jako vždy rozběhne poslední víkend v září.