Gymnastika: Mikulášský pohár – Sezimovo Ústí 1.12.2018

Účast na 28. ročníku Mikulášského poháru ve sportovní gymnastice žen v Sezimově Ústí byla vážně ohrožena silným náledím, které postihlo celou republiku. Nadšené vimperské gymnastky se nechtěly jen tak vzdát. Nakonec vyjely s tím, že možná do cíle nedojedou a budou se muset vrátit.
Zkušený řidič ze Šumavy, Jaroslav Vobecký, si ale se všemi nástrahami cesty výborně poradil a děvčata v pořádku dovezl až před tělocvičnu. Patří mu za to obdiv, uznání a velký dík.
Zvláštností tohoto závodu bylo nejen to, že ceny tradičně předával Mikuláš, ale letos i mistr světa v letecké sérii Red Bull Air Race pilot Martin Šonka, rodák ze Sezimova Ústí.
Tři vimperačky se na závod pečlivě připravovaly a závod si opravdu užily. Soutěžily v kategorii III. ligy. Jednalo se dvojboj bradla – prostná. Nejlepší umístění (11.m.) získala Sára Pulcová, která předvedla moc pěknou sestavu na prostných, stejně jako Kristýna Niedobová. (12.m.). Obě dosáhly oproti minulým závodům výrazného zlepšení. Trojici doplňovala Tereza Šimečková, známá svým nakažlivým optimismem. I když v sestavě pár cviků pokazila, nevzalo jí to dobrou náladu a odměnou jí byla 13. příčka.
Už teď se všechny vimperské gymnastky těší na poslední závod sezóny v Českých Budějovicích.