Havlíčková na MS juniorů zazářila, bronz jí utekl o kousek


Další závod mistrovství světa ve švýcarském Gomsu patřil tentokrát kategorii juniorů. V klasickém závodě na pět kilometrů si z českých zástupců vedla nejlépe Barbora Havlíčková, která dojela na čtvrté pozici. Mezi juniory dosáhl na nejlepší umístění Vladimír Kozlovský na 34. příčce.

Na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let zaznamenali čeští reprezentanti další úspěch. Starší dorostenka Barbora Havlíčková v juniorské kategorii vybojovala na trati pět kilometrů klasicky čtvrté místo. Na třetí Finku Anitu Korvaovou jí chybělo pouhých 1,4 sekundy. Z juniorů zvládl závod na dvojnásobně dlouhé trati nejlépe Vladimír Kozlovský na 34. místě.

Barbora Havlíčková se před závodem potýkala s nemocí a měla obavy, že na start úterního závodu nenastoupí. „Poslední dny jsem se potýkala s nemocí, takže jsem bojovala hlavně sama se sebou. Největší vítězství pro mě bylo to, že jsem vůbec mohla startovat,“ uvedla Havlíčková. „Před závodem jsem vůbec nečekala, že bych mohla být čtvrtá. Na druhou stranu, když jsem dojela do cíle a viděla to čtvrté místo, tak jsem byla trochu zklamaná, protože od medaile byl opravdu kousíček. Je to nejhorší čtvrté místo v mém životě, ale převládá radost,“ popisovala pocity ze závodu.

Havlíčková si nemohla si vynachválit práci celého týmu, který je jí velkou oporou. „Chtěla bych poděkovat servisu, kluci udělali obrovský kus práce. To, co tady vytváří trenér Martin Koukal, servis a všichni okolo, to je prostě skvělý. Jsem strašně vděčná, že se mnou pak sdílí radost i slzy,“ neskrývala vděk.

Velkou radost měl z výkonu Havlíčkové také trenér juniorské reprezentace Martin Koukal. „Je to fantastický výsledek, ale 1,4 sekundy od medaile mrzí nás všechny a nejvíc samozřejmě Báru. Je to malinký kousek, ale myslím, že podala skvělý výkon. Výborně si rozvrhla síly a v závěru opravdu letěla,“ uvedl.

Další české závodnice Zuzana Holíková skončila na 32. pozici, Pavlína Votočková na 48. příčce a Tereza Tvarůžková obsadila 64. místo. Z českých reprezentantů zajel 10 kilometrů dlouhou trať nejlépe Vladimír Kozlovský na 34. místě. Další byl Tomáš Kalivoda na 45. pozici, Ondřej Černý na 61. příčce a Jiří Mánek na 65. místě.

Pro suverénní vítězství si s náskokem necelých 15 sekund přijela Ruska Polina Nekrasovová, druhé místo brala Američanka Hailey Swirbulová a třetí dojela Finka Anita Korvaová. Vítězem závodu juniorů se stal Nor Jon Rolf Skamo Hope, druhou příčku získal Rus Sergey Ardashev a třetí skončil Nor Joergen Lippert.

Ve středu bude ve švýcarském Gomsu závodit kategorie do 23 let. Na programu je 10/15 kilometrů klasickou technikou.

Zdroj: http://www.czech-ski.com/beh-na-lyzich/zpravy-reprezentace/havlickova-na-ms-junioru-zazarila-bronz-ji-utekl-o-kousek