HC Vimperk končí ve čtvrtfinále play off, nestačil na Veselí

TJ Lokomotiva Veselí n/L – HC Vimperk 3:2 v prodl. (1:0,0:1,1:1-1:0)

1. zápas čtvrtfinále play off

Góly a nahrávky: 3. M. Čáp (Chlaň), 60. M. Drs (M. Čáp), 62. Mikeska (M. Čáp) – 39. Binder (Chaloupka, J. Hanzal), 53. Horejš (J. Hanzal)

Rozhodčí: Hamr, Stach – Müller, Soukup

Vyloučení: 5:9, navíc Fleischman (Vimperk) 10 minut.

Využití: 1:0

Diváků: 360

Veselí: F. Dvořák – Chlaň, M. Drs, J. Benda, L. Míchal, Krampl, Kyml – M. Čáp, Mikeska, Nehoda, J. Míchal, R. Benda, Bůžek, D. Kratochvíl, Jak. Novák, Vlach. Trenéři David Šošovica a Michal Špička.

Vimperk: Podskalský – Vítovec, Chaloupka, Kačmár, J. Předota, Janásek, Horejš – Binder, J. Hanzal, Paule, J. Sitter, R. Suchánek ml., R. Sitter, Fleischman (34. – 44. Jan Bárta), Korous, P. Novotný. Trenér Pavel Předota.

Po čtyřech letech (poslední utkání v play off odehrál Vimperk 9. 2. 2014 proti DS ČB) se hokejisté HC Vimperk probojovali do play off a k prvnímu duelu čtvrtfinálové série tentokrát zamířil do Veselí nad Lužnicí. Domácí Lokomotiva začala aktivně a ve 3. minutě se ujala rychlého vedení. Další branka padla až ve 39. minutě z hole Bindera, který srovnal na 1:1. Sedm minut před koncem pak šli hosté díky trefě Horejše do vedení. Vimperk pak v závěru neubránil těsný náskok a domácím se podařilo v poslední minutě vyrovnat na 2:2. V prodloužení pak rozhodl sporný gól Lokomotivy, která se díky vítězství 3:2 v prodloužení ujala vedení v sérii 1:0. Druhé utkání se hraje v neděli 11. března od 17 hodin ve Vimperku a domácí budou usilovat o návrat série zpět do Veselí.

TJ Lokomotiva Veselí n/L – HC Vimperk 2:5 (1:1,1:2,0:2)

2. zápas čtvrtfinále play off

Góly a nahrávky: 19. Jiří Lang (P. Novotný), 23. Fleischman (Jiří Lang, J. Sitter) – 5. M. Čáp (Arnold), 35. Arnold (Bůžek, J. Míchal), 36. J. Míchal (R. Benda), 56. R. Benda (J. Míchal), 59. M. Čáp.

Rozhodčí: Macák, D. Čáp – Jan Lang, Mašek.

Vyloučení: 4:2

Využití: 0:0

Diváků: 600

Vimperk: Podskalský – R. Sitter, Chaloupka, Kačmár, J. Předota, Janásek, Horejš – Binder, J. Hanzal, Paule, Korous, R. Suchánek ml., J. Sitter, Jiří Lang, Fleischman, P. Novotný. Trenér Pavel Předota.

Veselí: F. Dvořák – Nehoda, Chlaň, Krampl, L. Míchal, Kyml – M. Čáp, Mikeska, M. Drs, J. Míchal, R. Benda, Bůžek, D. Kratochvíl, Arnold, Vlach. Trenéři David Šošovica a Michal Špička.

Hokejisté Vimperka ve druhém utkání čtvrtfinálové série prohráli s Veselím nad Lužnicí také na domácím ledě a play off pro ně po končí. Domácí před početnou diváckou návštěvou nezačali dobře a v 5. minutě prohrávali 0:1. Do konce třetiny dokázali vyrovnat a ve 23. minutě se dostali do vedení. Pět minut před koncem druhé třetiny domácí dvakrát chybovali a soupeř si dvěma brankami vzal vedení zpět. Ve snaze o vyrovnání pak Vimperk v závěru zápasu inkasoval ještě dvakrát na konečných 2:5. Do semifinále tak po dvou zápasech postupuje Veselí nad Lužnicí.

Po třech letech bez účasti v play off lze uplynulou sezónu hodnotit jako úspěšnou. V úvodu sezóny chvíli trvalo než si mužstvo doplněné o zkušené hráče takzvaně sedne (3 výhry a 4 porážky v prvních 7 zápasech), ale v období od listopadu do konce základní části dokázali hráči Vimperka bodovat ve 14 utkáních ze 17 a nasbírali 35 bodů. V tabulce nakonec obsadili s celkovými 44 body pátou příčku s bilancí 13 vítězství, 1 výhra v prodloužení, 3 remízy (prohra v prodloužení nebo samostatných nájezdech) a 7 proher.