Jarní pohár v gymnastickém trojboji – Sezimovo Ústí


 

 

 

 

 

 


Na první jarní krajský závod v gymnastickém trojboji (bradla, kladina, prostná), který se konal v sobotu 2.4.2022 v Sezimově Ústí, si troufla pouze čtyři vimperská děvčata. Není se co divit, kovidová pauza se na jejich přípravě hodně podepsala. Také konkurence je čím dál větší, protože krajské závody jsou otevřené pro oddíly z celé republiky.
Z vimperských gymnastek byla nejúspěšnější Lucie Gubánioá, která absolvovala již několik závodů před kovidovým obdobím. V kateg. VS1B po cvičení na bradlech a prostných bojovala dokonce o první místo. Pak přišlo poslední nářadí, kladina a velká smůla. Tři pády Lucku posunuly na konečné 6. místo.
Pro další tři děvčata byl sezimácký závod úplnou premiérou. V kateg. VS0B startovala nejmladší Martina Bělíková (10.m.), v kateg. VSC5+6 Aneta Hlinková (10.m.) a Marie Staňková (11.m.). Byla to pro ně výzva a pro trenérku test jejich odolnosti na stresovou závodní atmosféru. Všechny tři závodnice ukázaly, že jsou bojovnice a jen tak se nedají. Předvedly sestavy ještě lépe než na tréninku a už se těší na další závod a přemýšlí o tom, co je třeba vylepšit.
Za odvahu, bojovnost a dobrou reprezentaci děvčatům děkují trenérky Kateřina Vrábelová a Marie Kotlíková.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marie Kotlíková
předsedkyně oddílu SG
TJ Šumavan Vimperk