JUNIOŘI POPRVÉ ZVÍTĚZILI V ZÁKLADNÍ HRACÍ DOBĚ!!!!!

HC VIMPERK-HC DDM ČESKÉ BUDĚJOVICE 7 : 5 (0:2, 4:0, 3:3)

Nový rok zahájili vimperští junioři domácím utkáním proti silným a jasně favorizovaným HC DDM České Budějovice, které měli za sebou úspěšné přátelské utkání o vánočních svátcích s mladežnickým výběrem Austrálie, připravující se na světový šampionát nižší světové kategorie.

Hosté nastoupili v sestavě s útočníkem Romanem Hlavicou, který část své kariéry strávil právě ve Vimperku a byl u historické baráže o ligu dorostu. Pět absencí v domácí sestavě zrovna k  optimismu v domácí kabině po průběhu letošní sezóny nepřidalo. Do utkání musel nastoupit Pavel Samohejl, který měl slíbeno od trenérů po sobotním utkání „A“ mužstva volno po příjezdu v popůlnočních hodinách z mistrovského utkání s Telčí.

Úvod utkání sice chvíli patřil domácím, ale hosté následně převzali otěže zápasu a dvěma brankami jasně ovládli první třetinu. Jen díky výborně chytajícímu Zemanovi po delší absenci nebyl rozdíl výraznější. Domácí sice ještě v závěru vstřelili kontaktní branku v přesilové hře po střele od modré čáry, ale všichni včetně střílejícího Samohejla, správně uznali že až těsně po závěrečné siréně.

Toto fér gesto jakoby předznamenalo dění ve druhé třetině. Vimperští po domluvě v kabině předvedli nejlepší druhou třetinu v sezóně a odměnou jim byly čtyři branky a překvapivé, ale zasloužené, otočení skóre v utkání. Obavy trenérů z reakce podrážděných hostů ve třetí třetině byly rozptýleny po necelých třech minutách, kdy domácí přidali další dvě branky, již po osmnácti vteřinách se prosadil Samohejl a další branku přidal Horák. Ve čtyřicáté páté minutě rozjeli hosté útok na vývoj utkání a třemi brankami, po chybách nervózních domácích v rozmezí necelých jedenácti minut, zdramatizovali utkání na rozdíl jediné branky. V tu chvíli jich byl plný led, začali dohrávat souboje, vytvářeli si tlak v útočném pásmu a domácí jen těžko odolávali trvalému tlaku. V padesáté sedmé minutě přesní rozhodčí správně ocenili nafilmovaný pád hostujícího hráče v útočném pásmu dvouminutovým trestem, věc, kterou jsem ve své trenérské kariéře ještě nezažil, a tím i částečně otupili hostující tlak.

I ve čtyřech hosté chtěli s výsledkem něco udělat, ale obětavě hrající domácí včele s brankářem Zemanem jednobrankové vedení drželi. V závěru zápasu si oba týmy vybrali oddechové časy a vyvrcholením zápasu byla závěrečná power play. V poslední minutě utkání, po Ptášnikově vyhraném buly, se k puku dostal střelec Samohejl a střelou do prázdné branky rozhodl výborný zápas se šťastným koncem pro domácí mužstvo. Pro trenéry a celý domácí tým zasloužená odměna po zatím ne příliš vydařené sezóně. Jen škoda, že si na vimperský zimní stadion nenašlo v mrazivém nedělním zimním podvečeru více diváků. Další víkend čeká vimperské juniory dvojkolo ve Strakonicích a Českém Krumlově, tak za trenéry věříme, že nepřijdou další omluvenky ať už zdravotní či jiné.

Branky domácí:

24:07 Herc (Fiedler), 29:04 Kačmár (Samohejl), 30:53 Samohejl, 34:28 Samohejl (Kačmár), 40:18 Samohejl (Gabauer), 42:19 Horák (Fiedler,Samohejl), 59:36 Samohejl (Ptášnik)

Branky hosté:

3:56 Kantor (Šafář,Trnka), 8:00 Weber (Šafář), 45:50 Hlavica (Ruprecht, Dvořák, 55:17 Ruprecht (Hlavica), 56:32 Jelínek (Hlavica)

Vyloučení: 1:5, využití 0:0, navíc hostující Bělohlav 2+10

Sestava hostů: Zeman (Kopolovič)-Marek, Chval „C“,Kačmár, Kraml, Gabauer, Ptášnik, Samohejl, Fiedler, Horák, Herc, Vozobule