Krajský přebor jednotlivkyň ve SG žen – Veselí nad Lužnicí

Vyvrcholením a zároveň zakončením série jarních závodů ve sportovní gymnastice byl krajský přebor jednotlivkyň, na který se sjelo do Veselí nad Lužnicí více než 100 děvčat z celého Jihočeského kraje a kraje Vysočina. Bojovalo se o titul přeborník kraje a postup na mistrovství republiky.

Pochopitelně zde nemohly chybět ani vimperské závodnice. Jejich trenérky Hana Košnarová, Pavla Uhříčková a Marie Kotlíková je dokázaly připravit na start hned ve čtyřech kategoriích.

V základním stupni se nejlépe umístila Anna Kotrlíková (8. místo) a i o rok mladší Viktorie Ollé (14. místo) si vedla velice dobře.

V kategorii mladších žákyň sice vimperské gymnastky nedosáhly na pozice v první desítce, ale 14. místo Lucie Hermanové a 18. místo Terezy Venclíkové je slušný výkon.

V další kategorii žákyně C Kateřina Horová vybojovala opět 8. příčku. V této kategorii předvedla své sestavy ještě Pavla Vozobulová (20. místo) a i když si nevedla špatně, její soupeřky byly ohodnoceny lépe.

Největší úspěch měla nejstarší děvčata v kategorii juniorky C. Tady už se třpytily  medaile.

Zlato a titul přeborník kraje přebírala z rukou Gustava Baga předsedy KSK JK a KV Linda Pištěková.  Bronzovou medailí byla po velkém a těsném  boji ozdobena Natálie Uhříčková.

Bramborová medaile připadla Nelle Pflanzerové. Výkony dalších byly také na velmi dobré úrovni – Tereza Hojdekrová (5. místo), Adéla Pištěková (6. místo), Natálie Reichmanová(7. místo) a Nikola Reichmanová (8. místo).

Všem děvčatům děkuji za výbornou reprezentaci Vimperka – města pod Boubínem v této jarní sezóně, trenérkám za vynikající práci, které si nesmírně vážím a rodičům za podporu, bez které bychom takových krásných  výsledků nedosály.