Fischer Ski klub Šumava Vimperk


1. máje 182/16, Vimperk
Tel.: 721 141 081
Kontaktní osoba: Karel Hudeček hudecek@skisumava.cz
E-mail: info@skisumava.cz, www.skisumava.cz

Členem klubu se může stát každý, kdo má rád sport, běžecké lyžování, biatlon a dobrou partu. Klub je garantem sportovní přípravy pro Sportovní gymnázium Vimperk. Péče o členy klubu je rozdělena do několika stupňů:

Skiraplé (přípravka):

Do skupiny Skiraplé jsou zařazeny nejmenší děti od 5-ti do 8-ti let. Děti lyžují, běhají, hrají sportovní hry, jezdí na kole, bruslích, jezdí plavat. Prvořadé v tomto věku je rozvoj sportovní všestrannosti. Děti trénují dvakrát týdně, absolvují v zimě i v létě, mají i několik soustředění a o zkoušejí první závody.

Sportovní středisko:

Mladší a starší žatvo je soustředěno v tzv. sportovním středisku. V tomto věku dochází již ke specializaci na lyžování a biatlon. Všestrannost však zůstává důležitým aspektem sportovního rozvoje.

Sportovní gymnázium:

Sportovní gymnázium ve Vimperku mohou studovat nadaní studenti s vyhraněným zájmem o běžecké lyžování a od roku 2017 i biatlon. Děti trénují již jednoznačně s cílem dosáhnout na nejvyšší příčky v rámci soutěží Svazu lyžařů ČR – mistrovství ČR, český pohár atd.

Sportovní centrum mládeže:

Nejlepší závodníci v hodnocení republikových žebříčků mají šanci být zařazeni v tzv. Sportovních centrech mládeže. Díky vynikajícím výsledkům klubu je takové centrum zřízeno i v rámci našeho klubu ve Vimperku.

Biatlon:

V rámci klubu působí i sekce biatlonu. Na venek tito členové vystupují pod hlavičkou Klub Biatlonu Fischer Ski Šumava Vimperk. Trénink však probíhá ve stávajících tréninkových skupinách. Speciální je pouze trénink střelby, který pro vzduchovku probíhá na Vodníku, pro malorážku na střelnici v Hradčanech.

Plán závodů 

Aktuální kalendář závodů naleznete na webových stránkách klubu.

Šumavský skimaraton

Klub je pořadatelem druhého největšího lyžařského závodu v ČR. Více o závodu na www.skimaraton.cz

Šumavský MTB maraton

Tradiční letní akce klubu. Závod zařazený v seriálu závodů Kolo pro život. Více o závodu na http://kolopro.cz/zavody/