Medailový úspěch na mistrovství republiky horských kolO uplynulém víkendu se konalo v Peci pod Sněžkou mistrovství republiky horských kol.
Pro tým ROUVY Specialized skončilo velkým úspěchem a tým přiváží domů 5 medailí. Již v pátek obhájil mistrovský titul ve štafetách, když ve složení Jan Sáska, Tereza Sásková, Aneta Novotná a Sam Jirouš , se posledním kole dostali na první místo a to uhájili až do cíle.
V sobotu vybojoval svůj první mistrovský titul Jan Sáska v závodě juniorů, když se v polovině závodu dostal na čelo a svůj náskok již jen zvyšoval. Na 17. a 18. místě dojel Petr Kopecký a Martin Dušák.
V závodě žen dojela Tereza Sásková celkově 5. ale v kategorii U 23 vybojovala stříbrnou medaili. V elitním závodě mužů bojovali Sam Jirouš a Jaromír Skála o umístění v první desítce celkového pořadí. V cíli nakonec získal mistrovský titul v kategorii U23 vynikajícím výkonem Sam Jirouš a na druhém místě v této kategorii dojel Míra Skála.
Úspěšný výsledkový víkend doprovodili svými dobrými výsledky kadeti. Kde dojel Matěj Kunčík na 6. místě a Matyáš Vondráček na 10. místě. V nedělním závodě mladšího žactva vybojovala Emma Mánková 5. místo a Vincent Jirouš dojel v početném startovním pelotonu na vynikajícím 7. místě.

 

 

 

 

 

 

 

Jiří Lutovský