Memoriál Karla Parmy ve SG žen – Jindřichův Hradec

Na poslední přípravný závod ve sportovní gymnastice žen, před krajským přeborem jednotlivců, se sjelo do Jindřichova Hradce kolem 140 gymnastek s celé republiky.
Závod byl náročný pro všechny zúčastněné už tím, že začínal ráno v osm a končil po šesté hodině odpoledne.
Vimperk zastupovalo osm dívek. V kateg. VS0 A si opět vynikajícím způsobem vedla nejmladší Viktorie Ollé, která obsadila v nejpočetnější kategorii 30ti startujících úžasné 5. místo.
Další čtyři vimperské gymnastky startovaly v kateg. VS0 B. Nejúspěšnější byla Tereza Hadová. Výborným výkonem si vybojovala bronzovou medaili. Sára Pulcová se vypracovala na 6. pozici a do první desítky se doslala i Kristýna Niedobová (10.m.) Šárka Václavíková (12.m.) zacvičila pěkně kladinu a i bez pádu, ale pokazila bradla.
V kateg. VS4 C Lucie Hermanová obsadila 17. příčku. Moc se jí zatím na závodech nedaří, ale pokud vydrží, úspěchů se určitě brzy dočká.
Mezi výkonnostně náročnou konkurencí, která se sešla v kateg. VS5+6 si lépe než Tereza Šimečková (15.m.) vedla Kateřina Horová (11.m.).
Svým výkonem všechna děvčata potvrdila, že jsou na krajské přebory dobře připravena a už se těší na příští sobotu na poslední jarní závod do Pelhřimova.