Mezinárodní závody v Londýně a Grazu

O víkendu startovali závodníci týmu Česká spořitelna Specialized junior na dvou mezinárodních závodech. David Zadák a Tereza Sásková startovali v řadách české reprezentace na dalším ze závodů světové juniorské serie, tentokrát na olympijské trati z roku 2012 nedaleko Londýna. Připojil se k nim i Samuel Jirouš, pro kterého to byla další z možností získat body do mezinárodního žebříčku. Na rychlé a technické trati, na které vybojoval zlato v roce 2012 Jaroslav Kulhavý, dosáhla na nejlepší výsledek Tereza Sásková v juniorkách. Ta bojovala i o první pětku a v cíli pak byla na konečném 8. místě. V závodě juniorů dojel na devátém místě David Zadák, který odstartoval velmi dobře ale v polovině závodu ho postihla krize ale v závěru se dokázal opět zlepšit. Samuel Jirouš dojel na 22. místě v celkovém pořadí.

Ze závodů v Grazu nám poslal zprávu a fotky Vojtěch Huřík:

Dne 7. května startovali naši závodníci v závodě MTB cross-country v Grazu, který je zařazen do rakouského poháru a klasifikován UCI jako závod C 1.
Trať byla hodně členitá a technická a v některých úsecích byla i mokrá po předchozích deštích. Jinak, na rozdíl od Čech, zde panovalo příjemné počasí (20° C), ideální pro cyklistiku.
V silně obsazeném závodu si naši mladí eliťáci nepočínali vůbec špatně a umístili se – J. Skála na 13. místě a J. Kadlec na 18. místě.
V kategorii junioři vybojoval F. Honsa 7. místo, 13. přijel do cíle J. Vondráček, 15. A. Formánek a na 18. místě se umístil Vl. Doležal. V juniorkách přijela do cíle šestá A. Podskalská.