MUŽI V TELČI DVAKRÁT VEDLI, PŘESTO VEZOU POUZE BOD

Krajská liga mužů pokračovala po dvoutýdenní pauze 14. kolem, v němž hokejisté HC Vimperk zavítali do Telče. V úvodu utkání si vimperští, kteří nastoupili na ledě posledního celku pouze s dvanácti hráči včetně nestárnoucího Vládi Pešla, vytvořili mírnou převahu. Domácí poté zahrozili několika šancemi, ale první branku zápasu si připsali hosté, když v 12. minutě ve vlastním oslabení vyhodil puk z obranné třetiny Předota a Korous zakončil brejk gólem – 0:1. Zbytek první části již další branky a ani jiné podstatné momenty nepřinesl.

Ve druhé třetině se vimperským podařilo hned v jejím úvodu vstřelit druhou branku zásluhou Jana Předoty, kterému asistovali Janda a Samohejl. Domácí snížili na 1:2 v přesilové hře při vyloučení Bárty, když dorazili odražený kotouč za Podskalského záda. Ve 37. minutě domácí využili další přesilovku, tentokrát byl vyloučen Novotný, a srovnali na 2:2.

Začátek třetí třetiny opět lépe vyšel vimperským. Ve 42. minutě po asistenci Předoty a Novotného vrátil hostům vedení Jiří Lang. Stejný hráč se prosadil i o několik minut později, když proměnil přihrávku Pešla ve čtvrtou vimperskou branku – 4:2. Hosté mohli poté své vedení ještě navýšit, ale přesilovou hru pět proti třem nevyužili. Osm minut před koncem utkání přišla komplikace, když byl na pět minut plus do konce utkání za faul se zraněním vyloučen Vítovec, což byl zřejmě klíčový moment utkání. Domácí nabídnutou šancí nepohrdli a snížili na rozdíl jediného gólu – 3:4. Navíc v 58. minutě využili další početní výhodu při vyloučení Samohejla a vyrovnali na 4:4.

V následné nájezdové loterii sice vimperští hráči (Janda a Tupý) proměnili dvě trestná střílení, ale domácí byli o jeden zásah úspěšnější. Vimperk v oslabené sestavě sahal v Telči po vítězství, ale nakonec doplatil na zbytečná vyloučení a v duelu s posledním týmem tabulky tak získal jeden bod. V dalším kole čeká vimperské hráče těžký zápas na ledě vedoucího Českého Krumlova.

Výsledky: 14. kolo KLM

Góly a nahrávky: 28. Kubát (J. Šťastný), 37. Kubát (Prokop, Koreš), 52. Cech (Bína, Smejkal), 58. J. Šťastný (Kubát), rozh. nájezd R. Čermák – 12. Korous, 22. J. Předota (M. Janda, Samohejl), 42. Jiří Lang (J. Předota, P. Novotný), 46. Jiří Lang (Vl. Pešl st.)

Rozhodčí: Grochal – P. Němec, P. Bělohlav ml.

Vyloučení: 9:9, navíc Sokolík (Telč) 5 minut + 10 minut + do konce, Vítovec (Vimperk) 5 minut + do konce.

Využití: 3:1; v oslabení: 0:1

Diváků: 230

Telč: A. Havlík – Šebesta, R. Čermák, J. Šťastný, Prokeš, Prokop, Bláha – Smejkal, Sokolík, Bína, Kubát, J. Havlík, Martinů, Šalanda, Cech, Koreš. Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský

Vimperk: Podskalský – R. Sitter, Tupý, J. Předota, Vítovec – Jiří Lang, M. Janda, P. Novotný, Samohejl, Korous, Vl. Pešl st., Jan Bárta, J. Sitter. Trenér Pavel Předota