Novoroční klání kynologického klubu

3.1.2016 proběhlo na cvičišti kynologického klubu ve Vimperku jako každý rok novoroční klání. Tento závod je určen pouze pro členy našeho klubu. Na startu se sešlo dvanáct závodníků se čtrnácti psími kamarády, někteří z nás mají pejsky dva.

Závodní dráha byla náročná, začínalo se položením psa na stůl, kde musel splnit páníčkovo pokyny sedni, lehni, vstaň, pes zůstal ležet na stole, páníček sbíral rozházené předměty. Následovala chůze po kladině, přeskok áčka, skok vysoký tam i zpět, proskočení pneumatiky tam i zpět, 2x průlez tunelem. Za pejsky, kterým se do tunelu nechtělo, se musel plazit páníček.

Dalším úkolem byl přeskok tunelu, slalom a přeskok pletiva. Závod byl ukončen přivoláním psa na vzdálenost 50 metrů a házením aportu na vyznačený cíl. I když nebyl žádný sníh, užili jsme si spoustu legrace.

Vítězem dětské kategorie se stala Aneta Mondlová se psem Lucky, kategorii dospělých ovládla Magda Voldřichová se psem Yuki.