Ondřej Mánek na biatlonových závodech ukázal, že to s malorážkou umí

Po veleúspěšném mistrovství světa juniorů v biatlonu na kolečkových lyžích v estonském Otepää, kde minulý týden čeští junioři ve světové konkurenci získávali jednu medaili za druhou, se tento víkend, v biatlonovém areálu v Jablonci nad Nisou, konaly závody nejlepších mladých biatlonistů ČR. Závodů účastnilo 30 nejlepších chlapců a 30 nejlepších dívek v kategoriích dorostu a juniorů. A všichni měli před sebou stejné tratě, aby se mohli vzájemně porovnat. Takže soutěžili nejmladší malorážkaři, ročníky narození 2001 i s již ostřílenými juniory, ročníky narození 1996.

Mezi úplně nejmladšími, kteří poprvé vyměnili vzduchovky za malorážky, se představil i Ondřej Mánek z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk. V sobotu se jelo na kolečkových lyžích 7,5 km se dvěma střeleckými položkami, ležkou i stojkou. V neděli se běželo 5 náročných 1,5km dlouhých okruhů, mezi nimi byly 4 střelecké položky, dvě ležky a dvě stojky. Ondra v sobotu skvěle zajel i zastřílel (ležka za 2, stojka za 0) a dokázal se popasovat i s juniory, kdy celkově mezi všemi skončil na 10. místě, přičemž ve svém ročníku byl o téměř minutu a půl rychlejší než jeho vrstevníci. V neděli měl z běhu obavy, protože to není jeho nejsilnější disciplína, navíc na trati čekaly těžké kopce a 4 střelecké položky. Ovšem překvapil asi i sám sebe, když skončil celkově na 15. místě. Ve svém ročníku opět vyhrál, tentokrát o minutu a deset vteřin. Poslední položkou ve stoje pak překvapil úplně všechny. V době největší únavy, kdy se klepou nohy a soupeři hodně chybovali, zastřílel jako malorážkový zelenáč na konec těžkého závodu ve stoje téměř neuvěřitelnou nulu.

Výsledky jsou slibným odrazem do podzimních závodů Českého poháru a mistrovství republiky, ale hlavně zajímavou motivací před blížící se zimou.