Pohár z turnaje „O vimperský pohár“ zůstal doma


 

Na výročí založení republiky dne 28.10.2021 se uskutečnil již 3. ročník turnaje „O Vimperský pohár“, který byl tentokrát pro mladší žáky a to ročníky narození 2009 a mladší. Tento turnaj každoročně pořádá fotbalový oddíl TJ Šumavan Vimperk z.s. společně s Tělovýchovnou jednotou Šumavan Vimperk za podpory Města Vimperk i České unie sportu a za přispění Tipsportu.

Tohoto fotbalového „svátku“ se zúčastnilo 6 mužstev, z domácího Vimperka (2 týmy), Písku, Ševětína, Volenic a Lokomotivy České Budějovice. Bohužel vyhlášená karanténa nedovolila přijet dalším oddílům. Hrálo se systémem každý s každým na 1 x 30 minut. Vítězem celého turnaje se stal tým domácího TJ Šumavan Vimperk – žlutí, který neztratil během celého turnaje ani bod a suverénně zvítězil s celkovým skóre 24:2. O druhém, třetím a čtvrtém místě musela rozhodnout „minitabulka“, která stanovila pořadí týmů, které měly na kontě shodně 9 bodů, takto: 2. místo FC Volenice 2013, 3. místo FC Písek a 4. místo TJ Lokomotiva České Budějovice. Na krásném pátém místě se umístil tým domácích TJ Šumavan Vimperk – modří, který byl složen z mladších ročníků a o svém umístění rozhodl výhrou nad Ševětínem, který skončil na šestém místě. Nejlepším střelcem turnaje se stal David Uhlík z týmu TJ Šumavan Vimperk – žlutí, který vstřelil 8 branek a o jeho vítězství musel rozhodnout penaltový rozstřel s jeho spoluhráčem Matyášem Vojákem, který měl také 8 vstřelených gólů. Nejlepším brankářem se stal Adam Hübner z týmu FC Volenice 2013 a nejlepším hráčem byl zvolen Karel Musil z TJ Lokomotiva České Budějovice. Urputnost a zaujetí pro sport ostatně dokazují fotografie z turnaje.

Celý turnaj se odehrál za krásného, slunného počasí, na kvalitním terénu a za celodenní hudební produkce DJ Krtka. Závěrečné vyhlášení proběhlo bezprostředně po skončení posledního zápasu a předání cen a medailí se zhostila starostka Města Vimperk Ing. Jaroslava Martanová, předseda OFS Prachatice Jiří Trněný a člen výkonného výboru KFS Jihočeského kraje a člen komise mládeže FAČR pan Karel Musil.
Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hráčům, trenérům, fanouškům, sponzorům, Městským službám Vimperk za perfektně připravený trávník a především předsedovi Tělovýchovné jednoty Vimperk Liboru Kudláčovi, který se postaral o zorganizování tohoto krásného turnaje!!!

Michal Uhlík