Box na Šumavě – Národní liga boxu


První oficiální boxerský den ve Vimperku, který uspořádal oddíl boxu, TJ Šumavanu Vimperk z.s za přispění Města Vimperk a Národní sportovní agentury se uskutečnil v sobotu dne 25.5.2024 na zimním stadionu, kde se boxovalo na 1 ringu a bylo uskutečněno celkem 18 utkání. Jednalo se o oblastní kolo České národní ligy v boxu.

V jednotlivých utkáníCH se představili boxeři od nejmladších kategorií po dospělé, kde boxovali i mistři ČR. V jednotlivých zápasech nastoupili i borci domácího oddílu Box klub Vimperk. Celé boxerské klání komentoval prezident svazu p. Marek Šimák. Do hlediště si našlo cestu cca 200 diváků, kteří mnozí viděli boxerská utkání naživo poprvé. V průběhu odpoledne několikrát vystoupily členky SPV – Fitness Centrum Vimperk „Move To Live“ s různými představeními a zároveň pomohli při předávání cen a drobných upomínkových předmětů.

Chtěl bych zvlášť vyzdvihnout práci předsedy box klubu p. Filipa Černého, který celou akci vymyslel. Poděkování patří i spoustě dobrovolníků z řad boxu klub, a samozřejmě i sponzorům a reklamním partnerům, kteří podpořili tuto zajímavou a poutavou akci.

Libor Kudláč, foto: Roman Čtvrtník