Prvních deset minut rozhodlo o výsledku utkání

HC Vimperk – TJ Hluboká nad Vltavou 5:7 (1:4,3:1,1:2)

5. kolo KLM

Góly a nahrávky: 4. J. Hanzal (Chaloupka), 26. Fleischman (Binder), 30. J. Hanzal (J. Předota), 34. R. Suchánek ml. (J. Předota, Jiří Lang), 46. Vítovec (R. Suchánek ml.) – 4. J. Šimek (Moudrý), 4. Miler (Maurenz), 6. J. Šimek (Miler), 9. Miler (Matěj Dvořák, P. Bělohlav), 28. Žlůva (Miler), 44. Matěj Dvořák (Miler, J. Šimek), 57. Miler (J. Šimek)
Rozhodčí: Macák – Kubíček, Jan Lang
Vyloučení: 4:6, navíc Kačmár (Vimperk) 5 minut + do konce.
Využití: 1:1
Diváků: 400

Vimperk: Podskalský (6. Robl) – Vítovec, J. Předota, Tupý, Chaloupka, O. Předota, Kačmár – R. Suchánek ml., Jiří Lang, R. Sitter, Paule, J. Hanzal, J. Sitter, Binder, Fleischman, Krejsa. Trenéři Pavel Předota a Jan Lavička.
Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Roman Rákosník ml., Jan Formánek, Dušek, Žlůva, M. Král – Maurenz, Miler, J. Šimek, Holub, Moudrý, Heřmánek, Matěj Dvořák, Štěpán, Hejda. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.

Hokejisté HC Vimperk vstoupili do domácího duelu proti Rytířům z Hluboké nad Vltavou velice špatně a po devíti odehraných minutách prohrávali již 1:4, přičemž domácí naprosto propadli v obranné činnosti celého mužstva. Ve zbytku utkání se hra Vimperka podstatně zlepšila a výsledkem bylo snížení na rozdíl jediné branky. Hosté však náskok získaný v první třetině uhlídali a odvezli si z Vimperka tři body za výhru 5:7.
Krajská liga má tento víkend v programu hned dvě kola a většina týmů si z logických důvodů přehodila sobotní utkání na páteční večer. Vimperští tak nejprve v pátek 20. října od 18:30 hostí obhájce titulu z Českého Krumlova a v neděli se představí na Vysočině v duelu proti Jiskře Humpolec.