Rohde & Schwarz Cup 2023


V sobotu 17.6. proběhl ve Vimperku celodenní fotbalový turnaj kategorie starších přípravek – Rohde & Schwarz Cup 2023. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů ze širšího okolí. Díky generálnímu sponzorovi – firmě Rohde & Schwarz závod Vimperk, s.r.o. a dalším sponzorům v čele s Městem Vimperk a Okresním fotbalovým svazem v Prachaticích, si mohly všechny týmy turnaj plnohodnotně užít nejenom na hřišti, ale i mimo něj, kdy byl pro všechny hráče a trenéry zajištěný oběd v hotelu Zlatá hvězda ve Vimperku. Co se týká systému turnaje, týmy byly rozděleny do dvou skupin po 6 týmech, kdy první 4 týmy z každé skupiny postupovaly do čtvrtfinále a týmy na pátých a šestých příčkách hrály o umístění. Na 4 hřištích byly k vidění kvalitní individuální i týmové výkony. Celý turnaj byl bohatý na počet vstřelených branek a díky tomu se stal nejlepším střelcem turnaje Josef Mašek z FC Písek, který vstřelil úctyhodných 16 branek. Nejlepším brankářem turnaje se stal hráč domácího celku TJ Šumavanu Vimperk A – Adam Boháček, cena za nejlepšího hráče turnaje putuje pod Libín do FK Tatranu Prachatice, konkrétně Miroslavu Vlkovi, který po celý turnaj předváděl nadstandardní a vyrovnané výkony.

Celý turnaj vygradoval velikým finále, ve kterém se utkaly týmy FC Písek a domácího TJ Šumavanu Vimperk A. Finále po zásluze ovládli hráči FC Písek poměrem 5:2 a tak si kromě zlatých medailí, ručně vyráběného, skleněného poháru odvezli i pohár putovní, na jehož skleněný podstavec se nesmazatelně vryje jméno FC Písek. Souboj o bronzové medaile mezi FK Tatranem Prachatice a FK Vodňany nabídl pořádné drama, které nakonec skončilo vítězstvím Prachatic v poměru 4:3. Na Vodňany zbylo nepopulární 4. místo. Pořadí dalších týmů: 5. místo Č. Krumlov, 6. místo SK Slavoj Volyně, 7. místo FK Protivín, 8. místo FC Vlachovo Březí, 9. místo TJ Slavoj Husinec, 10. místo 1.FC Netolice, 11. místo TJ Šumavan Vimperk B, 12. místo FC ALKO Semice. Ceny vítězům i poraženým předávali: vedoucí personálního oddělení firmy Rohde & Schwarz pan Milan Černý, předseda OFS Prachatice pan Jiří Trněný a předseda fotbalového oddílu TJ Šumavanu Vimperk pan Jaroslav Uhlík.

Na závěr bych ještě jednou rád poděkoval všem sponzorům v čele s firmou Rohde & Schwarz závod Vimperk, bez kterých by podobně velký turnaj v dnešní době již nešel uspořádat, všem organizátorům, kteří se podíleli na organizaci turnaje v čele s předsedou Tělovýchovné jednoty Šumavanu Vimperk panem Liborem Kudláčem a v neposlední řadě díky všem trenérům, kteří se věnují výchově mladých fotbalistů a dokážou své svěřence zaujmout v konkurenci mobilů, počítačů a dalších „lákadel“ dnešní doby.

Za pořadatele Ondřej Málek

 

odkaz na fotogalerii (úschovna.cz) foto: Roman Šebánek