SG – krajský přebor družstev 2023 Jihočeského kraje a Kraje Vysočina


 

 

 

 

Z pověření ČGF – KSK Jihočeského kraje a Kraje Vysočina uspořádal oddíl SG TJ Slovan Jindřichův Hradec krajský přebor družstev 2023 ve sportovní gymnastice žen. Tento přebor je vyvrcholením podzimní závodní sezóny. Je potěšitelné, že se úroveň sportovní gymnastiky v kraji za poslední roky hodně zvýšila. Klasický čtyřboj – prostná, přeskok, bradla, kladina- byl vypsán pro šest výkonnostních kategorií od malých začínajících děvčátek po velké zkušené gymnastky. Závod probíhal v příjemné atmosféře a zasloužený potlesk doprovázel každý soutěžní výkon. A bylo co obdivovat. U nejmladších často překvapila citlivě zvládnutá choreografie s hudebním doprovodem. U nejstarších nebyly žádnou výjimkou dvousaltové akrobatické řady na prostných a k vidění bylo dokonce i salto s trojným vrutem. Při sledování sestav závodnic II. ligy na bradlech se mnohým přihlížejícím tajil dech nad perfektním zvládnutím obtížných prvků.

Úroveň soutěžících byla velice vyrovnaná a závod byl pro všechny napínavý od začátku do konce.

Družstvo vimperských děvčat (Šárka Václavíková, Salma Sichingerová, Martina Bělíková, Amálie Hášová) soutěžilo v kateg. III. liga A. Účast na dvou předchozích krajských závodech jim velice prospěla. Velkou výhodou je, že rodiče natáčejí průběh sestav přímo při závodu a záznam pak můžeme rozebrat při tréninku. Za to rodičům moc děkuji a i za to, že děti doprovázejí na závod a prožívají vše s nimi. Dokážou je pochválit a povzbudit, což je pro děti hodně důležité. Velkou roli hraje také to, že děvčata jsou dobrý tým a gymnastika je hodně baví. V Jindřichově Hradci bojovaly úžasně, ale do poslední chvíle nebylo jasné, jak to dopadne. Milým překvapením pro ně a celý jejich doprovod, bylo nakonec 3. místo. Na stupni vítězů radostně přebíraly od zástupce KSK JKa KV Gustava Baga krásné bronzové medaile. Zlato v této kategorii zůstalo v Jindřichově Hradci a stříbro putovalo do Sezimova Ústí.

Závěrem nezbývá, než děvčatům poblahopřát, poděkovat za výbornou reprezentaci vimperské gymnastiky a popřát hodně dalších pěkných zážitků s gymnastikou.

 

Marie Kotlíková
předsedkyně oddílu SG TJ Šumavan Vimperk z.s.