SG – Memoriál Petra Kouby


 

 

 

 

Posledním gymnastickým závodem žen, uspořádaným v Jihočeském kraji, byl letos Memoriál Petra Kouby v Gymcentru Mekuru České Budějovice. Jednalo se o dvojboj – kladina, prostná a je to taková milá tečka za celoročním soutěžením.

Tentokrát byla účast vimperských gymnastek stoprocentní. Všechny hodně vylepšily choreografii na prostných a byla radost je při cvičení na koberci sledovat, Na kladině výborně zacvičila nejmladší Anetka Nevaeva, která skončila na 8. místě v kateg. V. ligy. Také Martinka Bělíková a Lucka Gubaniová zvládla kladinu s jistotou a bez pádu. Odměnou jim bylo pěkné umístění v kateg. III. ligy B. Šesté místo patřilo Lucince a 8. Martince. Do první desítky se vešla i Salma Sichingerová (10.m.). V této kategorii ještě soutěžila Amálka Hášová, která se také zlepšuje závod od závodu, ale zatím to stačilo „pouze“ na 11.pozici.

V kategorii III. ligy A byly nejvyrovnanější výkony všech závodnic. O umístění rozhodovaly mnohdy pouhé desetiny bodů. Tady bojovala nejstarší vimperská gymnastka Šárka Václavíková, která obsadila nakonec 9. příčku.

Se závěrem podzimní sezóny můžeme být víc než spokojeni. Pět děvčat v první top desítce je slušný výsledek. Moc děvčatům děkuji za výbornou celoroční práci, dobrou reprezentaci Vimperka a těším se na jejich další úspěchy v příštím roce.

S přáním pěkných svátků vánočních bych ráda poděkovala také rodičům děvčat, vedení TJ Šumavan Vimperk z.s., DDM Vimperk a v neposlední řadě vedení města nejen za podporu, ale hlavně za zajištění dotací, bez kterých bychom gymnastiku na krajské úrovni dělat rozhodně nemohli.

 

Marie Kotlíková
předsedkyně oddílu SG TJ Šumavan Vimperk z.s.