Snowriders


Snowriders

1. máje 268, Vimperk 
Tel.: 724 135 822, 606 306 470 
Kontaktní osoba: Mgr. Josef Bejček
josef.bejcek@seznam.cz

http://www.snowriders.cz

Členem klubu se může stát každý, kdo má rád sport a snowboarding v jakémkoliv projevu, ať už jde o free style, slalom či snowboardcross. Právě především v oblasti snowboardcrossu velmi úzce spolupracujeme s trenéry Evky Samkové Mgr. Markem Jelínkem, Petrem Knappem i Jakubem Flejšarem.. Klub je garantem sportovní přípravy pro Sportovní gymnázium Vimperk. Péče o členy klubu je rozdělena do několika stupňů:

Malí hadi (přípravka):

Do skupiny Malí hadi jsou zařazeny nejmenší děti od 6-ti do 9-ti let. Děti se učí základům snowboardingu, hrají sportovní hry, jezdí na kole, jezdí plavat. Prvořadé v tomto věku je rozvoj sportovní všestrannosti. Děti trénují dvakrát týdně, jsou pro ně organizovány soustředění (v lednu na Kubově Huti a v létě tábor u Křiśťanovického rybníka) a zkoušejí první závody.

Sportovní středisko:

Mladší a starší žatvo je soustředěno v tzv. sportovním středisku. V tomto věku dochází již ke specializaci na snowboarding. Všestrannost však zůstává důležitým aspektem sportovního rozvoje.

Sportovní gymnázium:

Sportovní gymnázium ve Vimperku mohou studovat nadaní studenti s vyhraněným zájmem o snowboarding, a to především snowboardcross. Děti trénují již jednoznačně s cílem dosáhnout na nejvyšší příčky v rámci soutěží Svazu lyžařů ČR – mistrovství ČR, český pohár a ti nejlepší absolvují pod vedením těch nejlepších trenérů v ČR spolu s Evkou Samkovou a dalšími reprezentanty závody světových pohárů. Tréninková příprava probíhá kombinovaně jak na Sportovním gymnáziu, tak především na ledovcích spolu se snowboardcrossovou reprezentací.

Sportovní centrum mládeže:

Nejlepší závodníci v hodnocení republikových žebříčků mají šanci být zařazeni v tzv. Sportovních centrech mládeže. Díky vynikajícím výsledkům klubu je takové centrum zřízeno i v rámci našeho klubu ve Vimperku.

Plán závodů 

Aktuální kalendář závodů naleznete na webových stránkách klubu.

Prezentace Snowriders

Prezentaci o Snowriders si můžete stáhnout zde.

Zpráva za sezónu 2015-2015

Zprávu za za sezónu 2015-2015 si můžete stáhnout zde.