So 3.2.2016 – basketbal

Sobotní utkání vítězně, v neděli těsná prohra.

O uplynulém víkendu čekaly basketbalisty BK Vimperk další dva domácí zápasy. V sobotu přivítali rezervu BK Tábor, v neděli je čekal tradiční rival BK Pelhřimov.

BK Vimperk : BK Tábor „B“ 67:46

Hosté přijeli k zápasu pouze v 6 hráčích. Za čtyři minuty hry byl stav 10:0 pro domácí. Až poté hosté vstřelili svůj první koš. Výsledek první čtvrtiny byl jasný – 21:6 pro domácí. Ve druhé čtvrtině začali hosté úspěšným tříbodovým košem, nicméně domácí pokračovali v koncentrovaném výkonu a v 17. minutě byl stav 34:13 pro vimperské. Bohužel poté domácí polevili a táborští korigovali stav zápasu 7 body v řadě. Poločasový stav 34:20. Začátek třetí čtvrtiny vimperským nevyšel a Tábor se nebezpečně přiblížil na rozdíl devíti bodů – 38:29. Stav po třech čtvrtinách 47:31. Utkání rozhodl nástup a širší rotace domácích hráčů. Po většinu utkání také fungovala hra obrany.

Body BK Vimperk: Sitár 17 (1 trojka), Doule 17, Susol 12, Gála 6, Vácha 6, Janda 5 (1), Koudelka 2, Žampach 2, dále nastoupili Kautman a Sládek. Trestné hody 7/5.

BK Vimperk : BK Pelhřimov 60:65

V neděli přibyl mezi nehrající hráče T. Janda. Bylo zřejmé, že zápas bude mnohem složitější, a to se také potvrdilo. Hosté přijeli i s jejich „těžkotonážním“ duem Kubiska, Fiala. Na rozehrávce pak hraje nestárnoucí a letos opravdu skvělý Rizák. Výsledkem první čtvrtiny byl stav 17:14 pro domácí. Druhá čtvrtina byla zahájena úspěšnou tříbodovou střelou hostů. Utkání poté bylo více bojovné, než krásné. Čtvrtina lépe vyšla hostům, kteří získali poločasové vedení – 31:33 z pohledu domácích. Podobný styl basketbalu pokračoval také ve třetí čtvrtině. Vimperští ale přeci jen lépe zakončovali své útoky, což znamenalo 23 nastřílených bodů v této čtvrtině a stav na jejím konci 54:50 pro domácí. Také začátek poslední desetiminutovky se domácím vydařil a na začátku 33. minuty se dostali do vedení 58:51. Pak ale domácí ztratili několik míčů a těžko budovaný náskok 6 rychlými obdrženými body. Na začátku 38. minuty byl stav 60:60. Hosté se poté dostali do tříbodového vedení. Vimperští přesto měli šance na snížení a snad i otočení skóre. F. Doule ale bohužel neproměnil jasnou pozici zpod koše a domácím nezbylo, než takticky faulovat. Pelhřimovští už si závěr zkušeně pohlídali. Svou roli sehrála jistě i únava hráčů, M. Sitár hrál celé utkání po několikadenních žaludečních potížích, které nedovolili R. Klímkovi ani nastoupit. Přesto vítězství bylo reálné a o to více porážka mrzí.

Body BK Vimperk: Doule 20, Susol 18, Sitár 11 (2 trojky), Koudelka 7, Vácha 4, dále nastoupily Gála a Sládek.

Autor: Marián Sitár, redakčně kráceno