Tým České spořitelny Specialized J MTB záhajil sezonu úspěšně


David Zadák, Foto: Michal Červený


O víkendu 6. – 7.4. se konal v Kutné Hoře první ze závodů českého poháru horských kol. Z týmu České spořitelny Specialized Junior se na start postavilo na 30 závodníků. Ve starších žákyních vybojovala 3. místo Monika Nárovcová.
V juniorech dojel na výborném 5. místě Jan Sáska, při svém prvním startu v této kategorii. Do první desítky se ještě probojoval Oskar Marek.
V ženách se poprvé představila Tereza Sásková, loňská juniorská vicemistryně světa, a v těžkém a dlouhém závodě se neztratila a dojela na 5. místě celkově a 2. v kategorii U 23. V juniorkách dojela na 5. místě Zuzana Šafářová.
V elitním závodě mužů předvedl solidní výkon David Zadák, kterého na začátku sezony sužovala nemoc a nemohl absolvovat kompletní přípravu. Po startu se pohyboval na 12. příčce, v závěru dlouhého závodu mu již trochu docházely síly, ale i přesto dojel na 15. místě a získal bod do mezinárodního žebříčku UCI.

Tereza Sásková, Foto: Michal Červený


Týden předtím absolvovali závodníci týmu přípravné závody v rakouském Langenlois, kde dojela nejlépe Zuzana Šafářová v juniorkách na 5. místě, a ve francouzském Marseille, tam startovala Tereza Sásková a dojela 16. v celkovém pořadí elitních žen a Jan Sáska, který dojel 26. ve světové juniorské sérii.

Příští víkend čekají vybrané závodníky mezinárodní závody kategorie HC v jihotyrolském Nalles.

 

Jiří Lutovský