Tým České spořitelny Specialized na třetím českém poháru horských kolTým České spořitelny Specialized J absolvoval o víkendu 12. – 13.5 třetí závod českého poháru horských kol v Peci pod Sněžkou. Za velice nepříznivého počasí, v dešti sněhu a blátě, dosáhl největšího úspěchu David Zadák., který v elitním závodě mužů vybojoval čtvrté místo. David se pohyboval polovinu závodu na místě třetím ale v závěru mu docházely síly. I tak je to jeho nejlepší výsledek mezi muži. David Zadák získal za svůj výsledek 25 bodů do UCI žebříčku a ty ho posunuly do čtvrté stovky světového žebříčku mužů. Samuel Jirouš dojel ve stejném závodě na 17. místě.

Další stupně vítězů vybojovala Zuzana Šafářová mezi juniorkami. V závodě juniorů dojel na 12. místě Jan Sáska, 16. byl Štěpán Vytlačil a 17. Jakub Hanák.
V kadetech dojel na 13. místě Antonín Honsa.
V sobotu pak vybojoval Jára Vondráček 3. místo v expertech, Monika Narovcová 4. místo ve starších žákyních pár vteřin od bronzu. Emma Mánková 16. místo v mladších žákyních a David Chalupný 27. místo ve starších žácích, poprvé v top 30.

O nadcházejícím víkendu startují nejlepší závodníci z týmu na světovém poháru horských kol v německém Albstatu.


 

Jiří Lutovský