Tým ROUVY Specialized na soustředění v Toskánsku


Tým ROUVY Specialized a studenti VSG Vimperk absolvovali v termínu 29.3 – 10.4. klasický jarní tréninkový kemp v Toskánsku poblíž města Scarlino. Krásné počasí a příznivé podmínky pomohly ke kvalitnímu tréninku na silnici i v terénu.
V rámci soustředění absolvovali někteří závodníci i první závody. Na Elbě se konal o Velikonocích druhý závod italského poháru MTB. V juniorkách dojela Nela Viktorová na sedmém místě, v juniorech Matyáš Vondráček 21. a Petr Kopecký 49. V hvězdně obsazeném závodě mužů dojel Sam Jirouš na 45. místě a Jan Sáska 58.

Na zpáteční cestě se část týmu zastavila na HC závodech v jihotyrolském Nalles. Zde byla konkurence a startovní pole ještě větší než na Elbě a pro juniory to byl první závod jejich světové juniorské serie.
Nela Viktorová se pohybovala v první dvacítce, bohužel pro defekt nedojela. Matyáš Vondráček mezi 150 juniory dojel na 51. místě , Petr Kopecký na 76. a Jakub Vlasatý byl 106. V závodě elitních mužů, kde startovala celá světová špička, dojel Sam Jirouš na 104. místě a Jan Sáska byl 107.

 

Jiří Lutovský
ROUVY Specialized cycling team
rouvy-specialized.com