Velký svátek malých fotbalistů – Makarska Cup 2024


Malí fotbalisté fotbalového klubu TJ Šumavan Vimperk vyrazili dne 17. 4. 2024 ve večerních hodinách spolu se svými trenéry Karlem Tůmou a Miroslavem Mrázem a několika otci hráčů do Chorvatska na fotbalový turnaj Makarska Cup 2024. Dopravu nám zajistila společnost ŠvarcTrans.

V ranních hodinách dne 18. 4. 2024 všichni dorazili do letoviska Makarska, kde se ubytovali v krásném hotelu Biokovka, u pláže s výhledem na moře. V hotelu měli účastníci zajištěnu celodenní stravu a mohli využívat i hotelové služby jako bazén, saunu a fitness centrum.

Turnaje Makarska Cup 2024 se zúčastnili za TJ Šumavan Vimperk mladší žáci ročník narození 2012, kteří přijali pozvání od HRNK ZMAJ MAKARSKA.

Letos soutěžilo 36 klubů ve 4 kategoriích. Turnaje se zúčastnilo 78 týmů z Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Severní Makedonie a České republiky. Českou republiku reprezentovali TJ Šumavan Vimperk a SK Sigma Olomouc.

Všechny zápasy se uskutečnily na hřišti, které bylo vzdáleno od hotelu cca 2 kilometry a kam hráči s trenéry chodili pěšky. Hrálo se, oproti turnajům mladších žáků v ČR, na hřišti pro kategorii dospělých, tzn. na velkém fotbalovém hřišti a na velké branky, v počtu hráčů 10 + 1, doba hry byla 2x 20 minut. Týmu TJ Šumavan Vimperk se při hře tolik nedařilo, všechny tři zápasy sice malí fotbalisté prohráli, ale pro všechny hráče byl turnaj obrovskou zkušeností, která jim v dalších zápasech pomůže podávat co nejlepší výsledky.

Všichni účastníci ve volném čase vyzkoušeli i ne příliš teplou vodu v moři, byli se také podívat na vyhlášené zábradlí nad útesem pod sochou sv. Petra, na kterém je zavěšeno velké množství visacích zámků. Podle místní zvyklosti z tohoto útesu skáčou do moře chlapci a tímto skokem se z nich stávají muži. Samozřejmostí také byla ochutnávka místní vynikající zmrzliny.

Velké poděkování patří společnosti Maier & Korduletsch Maziva k.s., Městu Vimperk a společnosti ŠVARCTRANS, s.r.o. za finanční příspěvek, který nám umožnil tuto sportovní akci uskutečnit.

Karel Tůma, Libor Kudláč