Velký úspěch Barbory Havlíčkové na YOG 2016 v Lillehammeru!!!


Barbora Havlíčková se účastnila světové olympiády mládeže YOG v Lillehammeru (www.lillehammer2016.com/).  Na olympijských hrách vybojovala dvě umístění v elitní desítce a to i tehdy, když byla mezi běžkyněmi na lyžích byla úplně nejmladší. Ve skicrossu jí patřilo osmé místo, na volné pětce si ještě o příčku polepšila a od medaile ji dělilo pouhých pět sekund.

Více o zážitcích z YOG 2016 prozradila v rozhovoru pro czech-ski.com:

Jak se ti líbila olympijská atmosféra a jaký dojem v tobě zanechaly slavnostní ceremoniály?
Atmosféra byla neuvěřitelná nebo spíš nepopsatelná! Nikdy jsem nic podobného nezažila a doufám, že to ještě někdy zažiju… Diváci člověka hnali dopředu a neřekla bych, že olympiádou žil jen Lillehammer, ale celé Norsko. Z ceremoniálů jsem stihla jen slavnostním zahájení, které se mi moc líbilo. Především jsem byla nadšená, že jsem viděla tolik slavných sportovců, zejména Marit Björgenovou.

Novým zážitkem bylo i soužití v olympijské vesnici. Jak se ti tam bydlelo?
Olympijská vesnice byla pěkná, měli jsme nádherný pokoj s ještě hezčím výhledem na celý Lillehammer. Na pokoji jsem byla s biatlonistkami a jsem moc ráda, že jsem poznala je i další nové lidi. Nejvíc jsem si rozuměla právě s biatlonisty.

Dalo se stihnout i něco mimo tréninků a závodů? Měla jsi možnost navštívit něco z doprovodného programu, podívat se i na jiné sporty?
Volného času opravdu moc nebylo, byl to samý závod a trénink. Párkrát jsem se byla podívat na hokeji a poté jsem stihla i nějakou tu aktivitu. Ale celá organizace a pojetí olympiády se mi moc líbilo. Obdivuji také práci organizátorů.

Jak hodnotíš svoje vystoupení na olympiádě z pohledu výkonu a výsledků?
Jsem moc spokojená! Vůbec jsem nečekala, že by to mohlo dopadnout takhle dobře. Především z výsledku ze skicrossu a z volné pětky mám radost. Na pětce chyběl na medaili opravdu kousek, ale i tak jsem se sedmým místem nadmíru spokojená. I to, že se mi povedlo přiblížit se ke světové špičce v téhle kategorii, i když jsem byla úplně nejmladší účastnicí, považuji za úspěch.

(zdroj: http://www.czech-ski.com)

Barbora Havlíčková o OH mládeže: „Byla to obrovská zkušenost a motivace do budoucna!“