XVII. ročník závodu O pohár města Českých Budějovic


 

 

 

 

Tradiční dvojboj ve sportovní gymnastice žen nebyl tentokrát vypsán pro kategorie, kterých by se mohlo zúčastnit více vimperských gymnastek. Pouze nejmladší a nejméně zkušená Anetka Nevaeva měla tu čest hájit barvy města pod Boubínem v kategorii VS0A. Podporována maminkou a pomocným trenérem Jiřím Kotlíkem nastoupila plná odhodlání ke svému prvnímu nářadí – kladině. Zadařilo se jí, ani jednou nespadla. Také na prostných statečně bojovala. Výsledkem bylo celkové zlepšení oproti minulým závodům o 2,6 bodů a pěkné 25. místo v náročné konkurenci gymnastek z celé republiky.

Anetce a jejímu doprovodu patří velké poděkování za dobrou reprezentaci vimperské gymnastiky.

Celý závod vyvrcholil v odpoledních hodinách. Nejstarší děvčata předváděla úžasné výkony na obou nářadích. K vidění byly nejen obtížné prvky, ale i náročné vazby, které rozhodčí po zásluze ocenili, stejně jako početné publikum.

Milým překvapením pro všechny bylo, že ceny předával syn ředitele závodu a hlavního trenéra Merkuru ČB Gustava Baga, který je zařazen v české reprezentaci gymnastů. Daniel Bago si nedávno na Mistrovství Evropy juniorů dokonce vybojoval postup na Mistrovství světa. Blahopřejeme a držíme palce.

Marie Kotlíková 
předsedkyně oddílu SG TJ Šumavan Vimperk z.s.