Zpráva o činnosti oddílu stolního tenisu TJ Šumavan Vimperk z.s.


Oddíl stolního tenisu má v současnosti 15 členů. Tři družstva, která pravidelně hrají soutěže KSB, OP I a OP II. Během roku se účastní i několika turnajů ve ST.

Oddílová chlouba je pořádání domácího turnaje “ O zlatou vánočku „, kdy máme za sebou již 17. ročníků. Letošní, již 18. ročník, zařazen do celostátního projektu akcí ČUS SPORTUJ S NÁMI 2019https://www.cus-sportujsnami.cz/events/o-zlatou-vanocku/

Oddíl se snaží pracovat s mládeží / 8 členů /. Snažíme se je učit 1- 2 týdně základy stolního tenisu. K tréninkům využíváme i ROBO-PONG. Jsme rádi, že i těch pár členů mládeže máme. Musíme se vypracovat na určitou herní úroveň, jelikož RSST před rokem zrušila okresní přebor mládeže. Lidé ( rodiče ) si neuvědomují, že pro tyto malé děti jsou krajské a republikové turnaje velký skok a může je to odradit tomuto sportu se věnovat. Je to i důvod proč zatím děti nemáme registrované v ČAST. Přináší to pro oddíl velké povinnosti a v současné době na to nejsme ani připraveni a vybaveni. Chtěl bych zmínit, že jediný talent okresu Petr Hodina (r.2008) má podmínky v oddíle TTC Libín Prachatice takové, že trénuje 5x týdně a rodiče mu platí soukromého trenéra.

Jiří Hyka, předseda oddílu stolního tenisu